Solina

Home / Solina

Solina położona jest na obrzeżach Jezior Myczkowieckiego i Solińskiego w Bieszczadach. Z uwagi na walory przyrodnicze gmina Solina należy do najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w kraju.

Jezioro Solińskie powstało w wyniku spiętrzenia się dwóch rzek Solinki i Sanu, co spowodowało zalanie wioski. W 1968 r. wybudowano zaporę, która jest najwyższa w Polsce a zbiornik wodny ma największą pojemność. W najgłębszym miejscu ma 60m. Jezioro jest jednym z najatrakcyjniejszych rejonów wypoczynkowo-turystycznych, położone z dala od miast stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Duże zalesienie oraz malownicze otoczenie przyciągają miłośników wypoczynku, a także amatorów rekreacji.

Zapora solińska jest jedną z największych atrakcji turystycznych całych Bieszczadów. Można ją zaporę, popłynąć statkiem, odwiedzić Polańczyk oraz wyspę Energetyk. Rozlewające się szeroko jezioro, lesistość terenu o bogatej florze i faunie, gęsta sieć rzek i potoków górskich a także widokowe wzniesienia i grzbiety górskie z rozległymi panoramami na okolice bieszczadzkich jezior nadają tej gminie wyjątkowego uroku.

UWAGA !!!

Obiekt Jaworina oferuje możliwość płatności Bonem Turystycznym. Szczegóły po kontakcie telefonicznym.